Francja i Niemcy dążą do tego,  by tematyka kryptowalut znalazła się wśród aspektów będących częścią tegorocznego szczytu G20. Jak donosi agencja Reutera, ministrowie i przedstawiciele francuskich i niemieckich banków centralnych  są za stworzeniem wspólnej strategii kryptowalutowej. 

Argentyna jest krajem, który w tym roku przewodniczy szczytowi G20. Spotkanie 19 państw i całej Unii Europejskiej odbędzie się w Buenos Aires na przełomie listopada i grudnia. Celem szczytu będzie dyskusja nad prowadzoną polityką finansową.

Ministrowie finansów i prezesi największych banków Francji i Niemiec we wspólnym liście do argentyńskiego ministra finansów, Luisa Andrésa Caputa, złożyli wspólny wniosek. Wyrazili solidarne stanowisko w temacie stworzenia przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy,  analizy rynku kryptowalutowego.

Jak podkreślają podpisujący dokument:

Wierzymy, że tokeny i technologia, na której są oparte, mogą stwarzać nowe możliwości. […] Mimo to kryptowaluty mogą stanowić znaczące ryzyko dla inwestorów i bez podjęcia odpowiednich środków mogą być podatne na przestępstwa finansowe. W dalszej perspektywie mogą również wystąpić potencjalne zagrożenia na polu stabilności finansowej