Pascal Boyart to francuski artysta, który przemyca kryptowaluty do świata sztuki. Na jego malowidłach ściennych (między innymi na monografii ,,PBOY”), można znaleźć kody bitcoin QR. To pozwala na otrzymywanie darowizn od społeczeństwa kryptograficznego.

Nie każdy artysta ma tyle szczęścia, by mieć bogatego patrona. Większości ciężko jest utrzymać się przy życiu bazując jedynie na własnej pasji. Dla Boyarta rozwiązaniem problemu okazał się Bitcoin – najpopularniejsza kryptowaluta świata.

mural

Francuski artysta uliczny zyskał popularność po tym, jak jeden z jego murali stał się popularnym tematem wśród społeczności kryptowalutowej. Mężczyzna zaimponował nie tylko talentem, ale przede wszystkim połączeniem sztuki i nowoczesnych technologii.

Oprócz dodawania kodów bitcoin QR do swoich obrazów, Boyart zajmuje się także tematyką związaną z kryptami i decentralizacją w swojej pracy. Dzieło, które uczyniło Boyarta popularnym na Reddicie, było malowidłem ściennym Rembrandta, słynnego holenderskiego malarza.

Artysta twierdzi, że włączył wątki kryptograficzne do poprzednich prac. Według PBOY:

Po raz pierwszy włączyłem kod QR Bitcoin do mojej pracy w listopadzie 2017 roku. Namalowałem kawałek ulicy za dzieciaka, pytając ojca: „Tato, czym są pieniądze?” I umieściłem kod QR pod moim podpisem. Nie byłem pewien, czy ktoś już to zrobił, ale chciałem sprawdzić, czy ludzie mogą wesprzeć ulicznych artystów darowiznami.

Zrobiłem to jako hołd dla książki Andreasa Antonopoulosa

Do tej pory Boyart otrzymał około 0.11 bitcoiny (około 1000 $) z darowizn. Artysta opisuje siebie jako entuzjastę kryptografii, mówiąc, że przemysł kreatywny może wiele skorzystać na decentralizacji.

Francuski artysta maluje obrazy z kodami bitcoin QR
5 (100%) 1 vote