By skutecznie inwestować w jakiejkolwiek dziedzinie finansów, należy posiadać kapitał początkowy. Kryptowaluty to nie jedyny biznes, który wymaga od inwestora sporych zasobów portfelowych. Od innych inwestycji różni go przede wszystkim dużo większe ryzyko związane z niestabilnością rynkową. 

Sposobów na nabycie bitcoinów jest co najmniej kilka. Wśród nich najpopularniejsze są:

  • kantory wymiany kryptowalut
  • zakup bitcoinów na forach społecznościowych od indywidualnych kontrahentów
  • zakupy giełdowe

Kantory wymiany kryptowalut

Klasyczne kantory, mając na uwadze rosnący potencjał bitcoina, posiadają w swojej ofercie możliwość jego nabywania. Dzieje się tak poprzez rejestrację w internetowej wersji kantoru i zadeklarowanie kwoty przeznaczonej na zakup kryptowalut. Konsekwencją jest wygenerowanie przez kantor indywidualnej oferty z zastosowaniem najświeższych kursów bitmonet.

Obracanie kryptowalutami w czeluściach kantorów jest bezpieczne, szybkie i sprawne. Po stronie minusów zapisuje się jedynie cena, która ze względu na prowizje, jest trochę wyższa od oferowanej przy transakcjach między bezpośrednimi kontrahentami.

Zakup bitcoinów w serwisach internetowych

Kupowanie kryptowalut za pośrednictwem forów internetowych to drugi pod względem popularności, sposób na nabycie cyfrowych walut. Dzięki niemu, podmiot zbywający bitmonety, ogłasza się w sieci, oczekując na reakcję nabywcy. Istnieją również miejsca, w których chętni na zakup, mogą zasygnalizować swoje plany i tym samym – ściągnąć potencjalnych sprzedających.

Zakupy na forach internetowych ograniczają się więc do ogłoszeń ,,kupię/sprzedam” i bezpośrednich transakcji między kontrahentami. Ten sposób nabycia bitcoinów jest z pewnością dość ryzykowny, jednak oferowane ceny zdają się to ryzyko przesłaniać 🙂

Giełdy kryptowalut – najpopularniejszy sposób kupna bitcoinów

Chcąc inwestować w pewnych źródłach, zapewniając sobie jednocześnie bardzo dobrą cenę, należy odpuścić zarówno kantory, jak i fora społeczności kryptowalutowej. Najbezpieczniejszym i najpopularniejszym sposobem kupna bitcoinów jest… giełda.

Giełda kryptowalut to doskonałe miejsce dla początkujących inwestorów, którzy przez swoje – jeszcze niewielkie – doświadczenie, narażeni są na padanie ofiarą złodziei i naciągaczy. Tego rodzaju giełdy nie różnią się od ich klasycznych odpowiedników.

Pierwszym krokiem na giełdzie, jest zakup monet. Dokonanie zakupu ogranicza się do zlecenia zakupu określonej liczny bitmonet, określeniu gotowości do zapłacenia konkretneh sumy i oczekiwania na reakcję kontrahentów. W przypadku ,,dogadania się”, serwis giełdowy pomaga w finalizacji, gwarantując bezpieczeństwo transakcji.

Wśród najpopularniejszych giełd kryptowalutowych, znajdziemy: