Hiszpański gubernator banku centralnego powiedział, że kryptowaluty przynoszą,,więcej ryzyka, niż korzyści”. Mimo wszystko, wierzy w potencjał blockchain. 

Lokalny raport EuropaPress , Luis María Linde, mówił w tym tygodniu:

Moim zdaniem, ich obecne wykorzystanie (kryptowalut) wiąże się z większym ryzykiem niż korzyści: mają niską akceptację jako środek płatniczy, cierpią na ekstremalną zmienność, wykazują wiele słabości operacyjnych i są często związane z nieuczciwymi lub nielegalnymi działaniami.

Chociaż nie wydaje się, by Linde wierzył w kryptowaluty, gubernator banku centralnego mówił o potencjale, jaki przedstawia rozproszona księga, twierdząc, że „oferuje interesujące możliwości”.

Cyfryzacja sektora finansowego ma – zdaniem gubernatora – stanowić wielkie możliwości w zakresie zwiększenia wydajności i poprawy usług finansowych.

W marcu jeden z dyrektorów zarządzających singapurskim bankiem centralnym, wygłosił przemówienie mówiące o potencjalne, jakie blockchain może zapewnić przy płatnościach międzynarodowych.

blockchain

Również w marcu ogłoszono, że konsorcjum japońskich banków będzie korzystało z blockchainu Ripple, aby umożliwić konsumentom szybkie rozliczanie transakcji za pośrednictwem nowej aplikacji na smartfony.

Niedawno wydany raport mówi, że MoneyTap jest pierwszą taką aplikacją mobilną, która będzie rozwijana i używana przez wiele różnych banków w kraju.

Gubernator banku centralnego: kryptowaluty niosą więcej ryzyka, niż korzyści
5 (100%) 1 vote