William Shatner, gwiazda znanego i kochanego przez wielu, Star Treka, wkracza do świata kryptowalut, stając się rzecznikiem zasilanej energią słoneczną, firmy do kopania Bitcoinów.

Star Trek był zapowiedzią wielu technologicznych nowinek, które w dzisiejszych czasach są rzeczywistością. William Shatner, odgrywający rolę kapitana Kirka, idealnie pasuje więc do wizerunku rzecznika firmy zajmującej się kopaniem kryptowalut.

Solar Alliance specjalizuje się w projektach dotyczących energii alternatywnej. Firma mająca siedzibę w Vancouver w Kanadzie, świadczyła, że otwiera kopalnię kryptowalut zasilaną energią słoneczną w Murphysboro, małym miasteczku liczącym 8000 mieszkańców w stanie Illinois.

Bitcoinowa operacja wydobywcza ma mieć miejsce w pustej fabryce o powierzchni 16 000 stóp kwadratowych, figurującej jako pustostan od 2004 roku. Stan Illinois pomógł uczynić projekt ekonomicznie wykonalnym, wymagając od firm energetycznych zakup energii odnawialnej. Solar Alliance zainstaluje potężny panel słoneczny do zasilania budynku, a firma wynajmie przestrzeń dla różnych firm górniczych.

William Shatner zaangażował się w Solar Alliance, gdy firma zainstalowała panele słoneczne w jego domu. 87-letni aktor w dalszym ciągu jest aktywny zawodowo. Pojawia się w reklamach, aktywnie uczestniczy w zajęciach jeździeckich i uczestniczy w konwencjach science-fiction na całym świecie.

Musisz zaprzestać myślenia i powiedzieć: „Co to jest blockchain? Jak działa kopalnia? Pojęcia są naprawdę dziwne, a jednak kiedy zaczniesz to rozumieć, ma to sens – Shatner

Istnieje nawet możliwość, że Shatner odwiedzi nową kopalnię,  gdy ta tylko zacznie działać:

Dużo przebywam w Chicago i mieszkam w tej części Kentucky. To interesujący pomysł, aby zobaczyć jak to działa, ponieważ …  pomysł jest tak ezoteryczny, że trudno go zrozumieć.

Gwiazda Star Treka wkracza do świata kryptowalut
5 (100%) 1 vote[s]