Instytucje finansowe w Indiach mają tylko dwa dni na zamknięcie relacji z osobami i firmami zajmującymi się kryptowalutami. W kwietniu Bank Rezerw Indii (RBI) wyznaczył trzymiesięczny termin na zakończenie kontraktów z branżą cyfrowych środków rozliczeniowych. Okres ten dobiega końca 5 lipca 2018 roku. 

Bank Rezerw Indii wydał w kwietniu oświadczenie, zgodnie z którym wszystkie podmioty podległe RBI, mają zaprzestać wszelkiem działalności kryptowalutowej w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Wymiana kryptowalut jest w dalszym ciągu dozwolona, lecz znacznie utrudniona.

Inwestorzy, który posiadają pieniądze zainwestowane na giełdach, mogą kontynuować handel. Wymiana kryptowalutowa nie zostaje zakazana. Ograniczenie obowiązuje powiązania banków z giełdami.

Zakaz ten został zakwestionowany przez giełdy kryptograficzne, osoby fizyczne i organizacje branżowe. Anirudh Rastogi, partner zarządzający w TRA Law, powiedział, że zakaz jest „niekonstytucyjny na różnych poziomach”. Powiedział również, że weryfikacja „know-your-customer” (KYC) i „prania brudnych pieniędzy” (AML) powinna wystarczyć, aby zapobiec nielegalnej działalności.

Współtwórca indyjskiej giełdy, Zebpay, napisał na Twitterze :

SC poprosił RBI o zwrot w ciągu 7 dni. Kolejna rozprawa 20 lipca. Podejmiemy próbę wykluczenia z przesłuchania w dniu 5 lipca, aby zostać na okrągłym kursie RBI do następnego dnia 20 lipca. 

Trzymiesięczny termin został wprowadzony po tym, jak BP Kanungo, zastępca gubernatora RBI wydał oświadczenie dla instytucji finansowych:

Ze względu na zwiększone ryzyko, podjęto decyzję, że ze skutkiem natychmiastowym podmioty regulowane przez RBI nie będą zajmować się usługami ani świadczyć usług żadnym osobom ani podmiotom gospodarczym zajmującym się lub rozliczającymi VC [waluty wirtualne]. Podmioty regulowane, które już zapewniają takie usługi opuszczają związek w określonym czasie. 

Indyjskie instytucje finansowe mają dwa dni na wycofanie się z kryptowalut
5 (100%) 1 vote[s]