Najnowsze badania holenderskiego giganta finansowego ING donoszą, że zainteresowanie kryptowalutami już wkrótce się podwoi.

Wyniki pochodzą z popularnego badania Cracking the Code on Cryptocurrency, szóstej corocznej ING International Survey Mobil Banking. International Survey obejmuje prawie 15 000 osób w 13 krajach europejskich, oprócz Stanów Zjednoczonych i Australii.

Analiza wyników dowodzi, że zainteresowanie krypto-walutą ma wzrosnąć – potencjalnie „ponad dwukrotnie”. 

Sześćdziesiąt sześć procent ludzi w Europie twierdzi, że słyszało o kryptowalucie. Mniej niż jeden na 10 (9%) jest w ich posiadaniu. Dodatkowe 16 procent twierdzi, że spodziewa się nabyć je w przyszłości, co sugeruje, że absorpcja może wzrosnąć ponad dwukrotnie. Biorąc pod uwagę, że jedna trzecia osób w Europie (34%) nie słyszała jeszcze o kryptowalucie, potencjał wzrostu mógłby być jeszcze wyższy. – ING

ing, badanie, statystyka
Wyniki badań ING

Zakłada się, że jedna trzecia ludzi w Europie (35 procent) uważa, że ​​kryptowaluty takie jak Bitcoin są przyszłością wydatków online.  Dodatkowo, 30 procent ankietowanych w Europie rozważa użycie kryptowalut do międzynarodowych zakupów dokonywanych online.

Jak można się domyślać, nie każdy Europejczyk jest zainteresowany kryptowalutą. Mniej więcej połowa badanych wykazuje niechęć do zmiany sposobu, w jaki obecnie płacą za towary i usługi, choć niektórzy twierdzili, że istnieje szansa na to, by używali czegoś takiego jak Bitcoin do jednorazowych płatności.

15 procent ankietowanych Europejczyków stwierdziło, że rozważy otrzymanie zapłaty w Bitcoin lub innej kryptowalucie.

Jessik Exton, naukowca zajmującego się badaniami behawioralnymi:

Kryptowaluta pozostaje dla wielu abstrakcyjną inwestycją, ale może zwiększyć apetyt na waluty cyfrowe bardziej, niż niektórzy mogą sugerować. W oparciu o naszą ankietę własność kryptowalut może w przyszłości wzrosnąć ponad dwukrotnie – choć nie wiemy, kiedy.

ing

To zwiększone zainteresowanie będzie również stanowić problem dla tradycyjnych instytucji finansowych . Jak zauważył Jonas Goltermann, ekonomista rynków rozwiniętych w ING:

Wpływ [kryptowalut] na globalną gospodarkę jest nadal dość ograniczony i, przynajmniej z punktu widzenia polityki pieniężnej i stabilności finansowej, banki centralne wydają się bardziej ciekawe niż zainteresowane wzrostem kryptowalut. 

Wyniki naszego badania sugerują, że może się to zmienić, ponieważ wielu oszczędzających wydaje się rozważać inwestycje w kryptografię. Gdyby tak się stało, spodziewalibyśmy się, że decydenci polityczni będą bardziej aktywnie interesować się tymi instrumentami i ich wpływem na resztę gospodarki.

ING: zainteresowanie kryptowalutami podwoi się
5 (100%) 1 vote[s]