Baza IPCHAIN została stworzona w celu zaspokojenia potrzeb osób, które cenią sobie ochronę własności intelektualnej. Dzięki współpracy z międzynarodowymi autorytetami IP, projekt reprezentuje unikalny przypadek użycia technologii blockchain do umieszczania danych w łańcuchach bloków. 

Adresatami projektu są naukowcy, wynalazcy, artyści, czy firmy. Przedsięwzięcie kładzie szczególny nacisk na ochronę wynalazków i odkryć naukowych. IPCHAIN ma chronić wszystkie rodzaje własności intelektualnej.

W wyniku zastosowanej procedury zapisywania hashów na blockchainie, urzędy patentowe mają bez najmniejszego problemu i w bardzo szybkim czasie, docierać do potrzebnych do swoich badań, informacji, co – w porównaniu do aktualnych rozwiązań – może okazać się przełomowe.

Użytkownicy IPCHAIN mają mieć możliwość bezpiecznego udostępniania poufnych danych, oraz korzystać z bazy IPCHAIN w celu sprzedaży, bądź zakupu własności intelektualnej.

Baza IPCHAIN działa we współpracy z urzędami patentowymi i czołowymi specjalistami z zakresu własności intelektualnej. Przykładem działania projektu może być historia naukowca, publikującego pracę obronną za pośrednictwem nowoczesnej bazy IPCHAIN.

Korzystanie z bazy danych powoduje uniemożliwienie innym badaczom złożenia patentu na dany pomysł. Dzieje się tak ze względu na to, że urzędy patentowe dzięki swojemu bezpośredniemu połączeniu z bazą, mają dostęp do wszelkich, najbardziej aktualnych, informacji patentowych.

Przedsprzedaż IPCHAIN Database rozpoczyna się 24 marca. 

IPCHAIN na ratunek ochronie własności intelektualnej
5 (100%) 2 votes