Japonia od zawsze była uznawana za raj dla miłośników Bitcoinów. Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) opublikowała dane, które udowodniły, że kraj jest jednym z czołowych liderów w świecie handlu cyfrowymi środkami rozliczeniowymi.

Japońska Agencja Finansowa opublikowała fane, zgodnie z którymi pod koniec marca na giełdach krajowych Japonii, co najmniej 3,5 miliona osób obracało cyfrowymi środkami rozliczeniowymi na 17 krajowych giełdach.

Wg raportu, 84 procent spośród wspomnianych 3,5 miliona, to osoby pomiędzy 20, a 40 rokiem życia. Wyniki analizy wieku nie są zaskakujące.

fsa, financial services agency

PSA ujawniło, że wolumen obrotu Bitcoinami w marcu 2017 roku, wyniósł 97 milionów dolarów, podczas gdy – dla porównania – trzy lata wcześniej, najpopularniejsza kryptowaluta świata, miała wartość 22 milionów dolarów.

Pod koniec marca FSA nakazało, by Exchange Gateway, jak i Tokyo GateWay zastosowały znaczną poprawę bezpieczeństwa danych. Obie giełdy dostały nakaz poprawy innych zabezpieczeń, które Agencja uznała za niewystarczające. Żadne z przedsiębiorstw nie było w stanie spełnić wymagań, w związku z czym doszło do ich zamknięcia i zwrotu środków użytkownikom.

Exchange Gateway  i Tokyo GateWay dołączyły do grona trzech innych japońskich platform, (Raimu, bitExpress i Bit Station), które zaprzestały swojej działalności. Obecnie tylko 16 giełd funkcjonuje jako legalnie zarejestrowane działalności.

Japonia oficjalnym liderem handlu kryptowalutami
5 (100%) 1 vote