Reuters Japan informuje, że Agencja Usług Finansowych (FSA), główny organ nadzoru finansowego kraju, rozszerza swój zespół do spraw kryptografii, by wspomóc dotychczasowy skład w kontekście rozrastającego się sektora aktywów cyfrowych.

Do końca 2018 roku 12 urzędników państwowych zostanie dodanych do zespołu kryptograficznego FSA, który w obecnej chwili składa się z 30 urzędników odpowiedzialnych za nadzór nad kryptowalutami, firmy związanymi z blockchain oraz wydawanie licencji.

Kiyotaka Sasaki, wiceprezes FSA ds. Koordynacji polityki, powiedział Reuterowi, że potrzebny jest większy zespół do regulowania lokalnego przemysłu kryptowalut, aby zapewnić jego szybki wzrost w najbliższej dającej się przewidzieć przyszłości.

Już teraz 16 firm zażądało od FSA licencji na funkcjonowanie jako giełdy kryptowalut w Japonii. Oczekuje się, że do 2019 roku liczba podmiotów ubiegających się o pozwolenie wzrośnie do kilkuset.

Japonia na świecie

Od wielu dziesięcioleci Japonia jest powszechnie uznawana na globalnym rynku finansowym za konserwatywne i ostrożne pod względem prawnym państwo. 10 lat temu byłoby nie do pomyślenia, że Japonia stanie na czele kryptowalut i przyjęcia technologii blockchain, prowadząc największy cyfrowy rynek wymiany aktywów.

Leo Lewis, Korespondent w Tokio odpowiedzialny za FT i analityk finansowy z Japonii, poinformował w czerwcu, że agresywne podejście Japonii do regulowania kryptowalut i działalności związanej z cyfrowymi aktywami można przypisać wyłącznie Nobuchika Mori, najdłużej działającemu ministrowi finansów Japonii i regulator w FSA.

Kilka lat temu minister Mori dostrzegł spadek obecności Japonii na globalnym rynku IT. W trosce o przyszłość Japonii w tej dziedzinie,, Mori poprowadził FSA do wdrożenia różnych polityk, mogących napędzać rozwój kryptowalut.

Japońska agencja nadzorująca kryptowaluty rozrasta się
5 (100%) 1 vote[s]