LINE, największa japońska sieć społecznościowa, uruchomi w lipcu giełdę kryptowalutową. Niestety, japońscy i amerykańscy użytkownicy, zostają początkowo wykluczeni.  

Platforma BITBOX będzie obsługiwać „globalnych” handlowców kryptowalutowych, z wyłączeniem inwestorów na terytorium macierzystym firmy lub w USA. 

Wraz z koniecznością wymiany kryptowalut na całym świecie, LINE przygotowuje się do zapewnienia użytkownikom możliwości bezpiecznego wykonywania tych zadań, a ponieważ system jest już dostępny, firma będzie oferować tę usługę. – brzmi komunikat

BITBOX zaoferuje handel pomiędzy trzydziestoma kryptowalutami. Użytkownicy zyskają dostęp do piętnastu języków. Już teraz wiadomo, że japoński nie będzie jednym z nich.

LINE zaangażuje się w działalność kryptowalut zgodnie z zasadami i przepisami odpowiednich krajów w handlu kryptowalutami. – zobowiązuje się firma.

Rozszerzenie działalności na USA jest w planach korporacji. 

Wstępną datą premiery platformy jest następny miesiąc.  LINE, która ma ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, dołącza do stale rosnącej listy japońskich nazw gospodarstw domowych, biorących udział w branży kryptowalutowej. 

Tymczasem japońscy regulatorzy nadal zmieniają krajowy krajobraz giełdowy .

Japońska społeczność LINE uruchamia giełdę kryptowalutową
5 (100%) 1 vote[s]