Kraken, jedna z najpopularniejszych i najstarszych giełd kryptowalutowych na świecie, zostaje zamknięta. Platforma stworzona z myślą o Japończykach została prawdopodobnie zamknięta w wyniku odmowy dopasowania się do nowych japońskich regulacji.

Powodem zamknięcia giełdy Kraken jest między innymi podniesienie kosztów prowadzenia działalności w Japonii. W oświadczeniu czytamy:

Wstrzymanie usług dla mieszkańców Japonii pozwoli nam lepiej skupić się na naszych aktualnych zasobach, aby poprawić się w innych obszarach świata. Jest to lokalne zawieszenie usługi, które dotyczy tylko mieszkańców Japonii i nie ma wpływu na usługi dla obywateli japońskich lub firm mających siedzibę poza Japonią.

Właściciele Kraken nie wykluczają powrotu na japoński rynek. Obecne plany zakładają zaprzestanie świadczenia usług do końca czerwca 2018 roku. 

Japonia jest jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla prowadzenia kryptowalutowych biznesów. W ostatnim czasie rząd wprowadził regulacje, zgodnie z którymi Financial Services Agency (FSA) zwiększyła kontrolę nad portalami zajmującymi się obrotem cyfrowymi środkami rozliczeniowymi, co w konsekwencji doprowadziło już do zamknięcia kilku popularnych platform.

FSA dąży do tego, by wszystkie giełdy działające w Japonii, były wyposażone w licencje. Kraken nie tylko jej nie posiadała, ale również nie podlegała żadnej rejestracji. 

Mimo tego, że na rynku japońskim dzieje się w ostatnim czasie bardzo dużo, mało kto spodziewał się, że właśnie Kraken usunie się w cień…
Japoński Kraken zamknięty
5 (100%) 1 vote