Dane z Chainalysis, znanej agencji, zajmującej się analizą kryptowalut, donoszą, że ponad jedna trzecia wszystkich Bitcoinów znajduje się w 1600 portfeli.

Wszystkie z 1600 portfeli kryptowalutowych posiadają ponad 1000 Bitcoinów. 100 z tych portfeli zawiera ponad 10 tysięcy bitmonet. Przy obecnym kursie, 10 tysięcy Bitcoinów jest warte ponad 75 milionów dolarów.

Główny ekonomista Chainalysis, Phillip Gladwell, wyraźnie stwierdził:

Ta koncentracja bogactwa oznacza, że ​​bitcoin jest zagrożony zmiennością, ponieważ ruchy niewielkiej liczby ludzi będą miały duży wpływ na cenę.

Dalsza analiza danych wykazuje, że niektórzy posiadacze bogatych portfeli, nie ruszało swoich środków od la. Doprowadziło to do podejrzenia, że kilka portfeli jest własnością nieszczęśników, którzy utracili dostęp do majątku. W branży mawia się, że sam Satoshi Nakamoto (twórca Bitcoina), podzielił ten los.

Ponadto, zgodnie z analizą przeprowadzoną przez Chainalysis, ilość Bitcoinów posiadanych przez długoterminowych inwestorów, maleje w stosunku do ilości Bitcoinów posiadanych przez posiadaczy krótkoterminowych.

Istnieje obawa, że ​​krótkoterminowi spekulanci są w grze tylko po to, aby manipulować wartością Bitcoina.

Jedna trzecia wszystkich Bitcoinów znajduje się w 1600 portfeli
5 (100%) 1 vote