Trzy duże banki blokują możliwość kupowania bitcoinów przy pomocy kart kredytowych. Powodem takiego ograniczenia, ma być zbyt duże ryzyko transakcyjne.

JP Morgan, Bank of America i  Citi Bank to trzy instytucje, które nie zgadzają się, by ich klienci inwestowali w bitcoiny. Zgodnie z doniesieniami CNBC i Bloomberga, ryzyko wynikające z zakupu bitcoina, ma być nieporównywalnie wyższe do innych dokonywanych przez inwestorów transakcji.

O ogromnych wahaniach bitcoina pisaliśmy już jakiś czas temu. Jeszcze kilka dni temu, wartość bitcoina utrzymywała się na wysokości niecałych 8 tysięcy dolarów. Ten wynik stanowił najgorsze od lat, notowanie najpopularniejszej kryptowaluty świata. Trzech potentatów bankowych wyszło naprzeciw krachowi i wycofało się ze wspierania bitcoina.

Analizy jednej z największych instytucji finansowych w USA wskazują na ogromną  zmienność rynku kryptowalut. W monitach do klientów, banki  podkreślają, jak wielkim niebezpieczeństwem jest inwestowanie w cyfrowe waluty i ostrzegają przed potencjalnymi stratami. Na reakcje klientów nie trzeba było długo czekać. Posiadacze portfeli kryptowalutowych zapowiadają rezygnację z bankowych usług.
Czy zablokowanie zakupu bitcoinów poprzez zrezygnowanie z transakcji kartami kredytowych, wpłynie na poprawę rynku i uchroni inwestorów przed ogromnymi stratami? Okaże się w przyszłości.