Już niedługo, turyści chcący wakacyjnie osiedlić się na Karaibach, będą mogli rezerwować pokoje za Bitcoiny. Na ciekawy pomysł na biznes wpadł Calvin Ayre – miliarder z Antigui. 

Założyciel popularnej grupy Ayre i właściciel marki Bodog, Calvin Ayre, buduje 5-gwiazdkowy kurort o wartości 100 milionów dolarów. Inwestycja ma miejsce na plaży w dolinie Antigua’s Valley Church i w całości finansowana jest z kryptowalutowych zysków.

Wyspy takie jak Antigui, czy Bermudy, od dawna wspierają cyfrowy rynek. Ich premier, Gaston Browne, z radością i nadzieją wyraża się o inwestycji:

Oczekujemy nowatorskiej i ekscytującej koncepcji ośrodka, aby rozszerzyć ofertę turystyczną Antigui i Barbudów i wprowadzić na naszą wyspę nową kategorię turystów. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z panem Ayre w sprawie tego ośrodka i wiele innych inwestycji, które poczynił na Antigui.

Dodaje:

Ten kurort przyciągnie zupełnie nowy segment rynku turystycznego na wyspie – udanych poszukiwaczy wellness, którzy również chcą się dobrze bawić. Obiekt nie będzie obiektem all inclusive. Zamiast tego jego udogodnienia będą dostępne dla mieszkańców Antigui i Barbudów oraz dla odwiedzających.

Ośrodek Ayre akceptuje Bitcoin Cash w ramach swoich usług. Po dużych kontrowersjach ,,Bcash”, rozwidlonego z Bitcoina 1 sierpnia 2017 roku, przyszła pora na stabilizację. Wielkimi entuzjastami Bcash’a są Bajt Ayre i Bcash Roger Ver, twierdząc, iż powstała kryptowaluta przebija potencjałem nawet samego Bitcoina.

Oferta ekskluzywnego ośrodka wczasowego, może zainteresować miłośników kryptowalut. Kto wie, może kurort na Antigui okaże się być rajem dla krypto-inwestorów? 🙂