Jedna z najpopularniejszych sieci fast-food wprowadza do swojej oferty produkty, za które klienci mogą zapłacić Bitcoinami. Eksperyment ma miejsce w Kanadzie i zdobywa coraz większa popularność. Klienci kanadyjskich restauracji  KFC mają szansę na zamówienie Bitcoin Bucket, czyli zestawu składającego się dziesięciu kurczaków, frytek, napoju i sosów.

Oferta ma charakter tymczasowy i obowiązuje w zamówieniach on-line na stronie internetowej KFC. Na obecną chwilę w stacjonarnych punktach KFC nie ma możliwości płacenia w Bitcoinach, jednak biorąc pod uwagę rozwój znanej sieci fast-food, nie potrwa to długo 🙂

Bitcoin w KFC

Cena Bitcoin Bucket

Za Bitcoin Bucket trzeba zapłacić  0,001 Bitcoina, czyli równowartość 20 CAD.  Płatność za zamówienie odbywa się przy pomocy znanego i bezpiecznego procesora płatności, BitPay.

KFC na swoim Twitterze informuje, że Bitcoin Bucket cieszy się tak dużą popularnością, że na obecną chwilę wszystkie promocyjne pudełka zostały wyprzedane. Miłośnicy kurczaków, którzy posiadają portfele z innymi niż Bitcoin kryptowalutami, mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość. KFC planuje bowiem rozszerzenie swojej oferty o kolejne cyfrowe waluty.