Znany koncern fotograficzny postanowił włączyć się do świata cyfrowych walut. Mogłoby się wydawać, że firma zajmująca się rynkiem filmowym i fotograficznym, nie ma nic wspólnego z technologiami blockchain, czy kryptowalutami. Nic bardziej mylnego. Kodak, bo o nim mowa, wkracza na rynek kryptowalut z wielkim przytupem. Tworzy własny cyfrowy pieniądz i koparkę Bitcoin.

Koparka Bitcoina i waluta KodakCoin

Kodak we współpracy z firmą Spotlite, zaprezentował najnowszą koparkę do Bitcoina, a mianowicie Kodak KashMiner. Urządzenie ma być wypożyczane klientom na 2 lata bez wykupowania go na własność. Cena obejmująca sam sprzęt to 3400 dolarów (przy założeniu aktualnego kursu Bitcoina), natomiast wydobycie kryptowaluty to koszt rzędu 375 dolarów miesięcznie.

Kodak KashMiner
Kodak KashMiner

KodakCoin to część projektu KodakOne, czyli przedsięwzięcia stworzonego z myślą o ludziach z branży fotograficznej i filmowej, mające zapewnić im większą ochronę własności i lepsze zyski.

Blockchain Kodaka będzie umożliwić fotografom zapisywanie swoich prac, natomiast KodakCoin ma stanowić sposób rozliczenia.  Czy wprowadzenie systemu KodakOne faktycznie zrewolucjonizuje rynek, gwarantując zabezpieczenie przed łamaniem praw autorskich? O tym przekonamy się zapewne za kilka lat.

Trzeba przyznać, że Kodak wykazał się wyjątkową odwagą, wkraczając do świata kryptowalut. Czas pokaże, jak dobrze fotograficzny gigant przygotował się częściowej zmiany branży 🙂