O tym, że Kodak ma w planach wprowadzenie własnej kryptowaluty, informowaliśmy w połowie stycznia. Już wtedy było wiadomo, że cyfrowy środek rozliczeniowy zostanie zaprezentowany 31 stycznia. Premiera KodakCoin i towarzyszącego jej KodakOne została jednak odwołana. Termin oficjalnej prezentacji odroczono o kilka tygodni. 

Projekt KodakOne budzi bardzo duże zainteresowanie wśród branży fotograficznej. Szacuje się, że liczba inwestorów będzie opiewać na ponad 40 tysięcy. Wprowadzający nowe rozwiązania system, ma zapewnić bezpieczeństwo praw autorskich, co w przypadku notorycznie okradanych fotografów, ma wpływać na wypłacalność wynagrodzeń.

Planowana na koniec stycznia premiera głośnej waluty KodakCoin, nie odbyła się. Jak zapowiedział zarząd korporacji, powodem opóźnienia jest duże zainteresowanie przedsięwzięciem. Z przewidywań wynika, że proces weryfikacji inwestorów (który jest oficjalnym powodem poślizgu) zajmie jeszcze kilka tygodni.

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie ICO tokenu KodakCoin oraz kroki, które należy podjąć przy weryfikacji statusu akredytowanych inwestorów, spodziewamy się, że proces ten potrwa kilka tygodni – informuje Kodak

Jak rynek zareaguje na KodakCoin? Czy KodakOne faktycznie zapewni ochronę wartości autorskich? O tym dowiemy się już za kilka tygodni. Póki co pozostaje mieć nadzieję, że opóźnienie nie ma związku z nieprzychylnymi informacjami płynącymi z wnętrza korporacji, jakoby Cameron Chell (doradca Kodaka), dopuścił się oszustw.