Coinmint to znana amerykańska korporacja zajmująca się kopaniem kryptowalut, która na najbliższą przyszłość zaplanowała stworzenie w stanie Nowy Jork kopalni cyfrowych pieniędzy. Wśród wydobywanych kryptowalut (na które firma ma przeznaczyć 165 milionów dolarów).  mają znaleźć się: Bitcoin, Dash, oraz Ethereum. 

Największa państwowa organizacja władzy publicznej w US, NYPA, zaakceptowała podanie Coinmint o udostępnienie 200 MV taniej energii elektrycznej, stosowanej do wydobywania kryptowalut. Potencjalna kopalnia ma gwarantować miejsce dla ponad 150 osób, oferując zarobek w granicach 46 tysięcy dolarów.

https://www.nypa.gov/-/media/nypa/documents/document-library/notices-and-agendas/trustees013018.pdf
Agenda zawierająca podanie o udostępnienie taniej energii elektrycznej

Inwestycja ma zostać sfinalizowana w ramach renowacji dzierżawionego zakładu  Alcoa East w mieście Massena do końca 2019 roku. Kopalnia ma obsługiwać 180 tysięcy komputerów, obsługiwać 15% globalnego wydobycia kryptowalut i stanowić rozwój technologii blockchain w stanie Nowy Jork. Na spełnienie obietnic, Coinmint daje sobie 2 lata.

Zgodnie z wygenerowanym raportem, NYPA zaakceptowało przydział 15 000 kilowatów energii na okres siedmioletniej kadencji. Czy znana z cloud minigu korporacja, poradzi sobie z konkurencją? O tym przekonamy się za kilka lat.