29 maja lokalne koreańskie media poinformowały, że rząd planuje legalizację ICO. Źródłem informacji mają być tamtejsi urzędnicy państwowi.

Musimy utworzyć grupę zadaniową, w tym prywatnych ekspertów, w celu poprawy przejrzystości obrotu kryptowalutami i ustanowienia zdrowego zlecenia handlu.

Stworzymy również podstawę prawną do handlu kryptowalutami, w tym pozwolenie na ICO, za pośrednictwem Stałego Komitetu Zgromadzenia Narodowego. – czytamy w komunikacie komisji rządowej

Wcześniejsza decyzja Seulu o zakazie ICO spotkała się ze znaczną reakcją, gdy stała się sformalizowana. Opinia publiczna zwróciła się przeciwko zapowiedzi całkowitego zakazu kryptowaluty . Strach społeczeństwa wywołał masowe protesty i wezwał ministrów wyższego rządu do dymisji w styczniu tego roku.

Okres przejściowy przyniósł zmianę krajowego rynku kryptowalut, generując nowe regulacje, które zakazały anonimowego i wielostronnego handlu jeszcze w tym samym miesiącu.

blockchain

Na konferencji w tym tygodniu, jeden z badaczy blockchain, publicznie wezwał organy regulacyjne do poprawy podejścia do kryptowalut i ustawodawstwa blockchain, traktując oba zjawiska na równi.