Południowokoreańska poczta narodowa otwiera się na blockchain. Przedstawiciele instytucji mają w planach spotkanie z zespołem kryptowalutowym Goldman Sachs pod koniec września tego roku. 

Korea Post (KP), czyli krajowa służba pocztowa Korei Południowej spotka się pod koniec września z zespołem badawczym Goldman Sachs. Jak donosi Bloomberg, akcja ma mieć miejsce w Hong Kongu.

Podczas gdy Goldman Sachs nie skomentował tych ustaleń, Kang Seong-Ju, prezes Korea Post, potwierdził zainteresowanie  w kryptowalutami:

Poprosiłem Goldmana o przekazanie wiedzy na temat kryptowalut. […] Ponieważ kryptowaluty uważane są za potencjał i są czymś, co wielu ludzi obserwuje, musimy nauczyć się ich mocnych i słabych stron.

Korea Południowa robi coraz większe postępy we wdrażaniu technologii blockchain do codziennego życia.  Niedawno  Bitcoinist poinformował, że kraj przeznaczył ponad trylionową wygraną (około 880 milionów USD) na technologię blockchain. 

Otwieranie ośrodków badawczych, to kolejny element strategii koreańskich władz. Ich celem jest dostarczanie przystępnych i wyczerpujących analiz aktualnych warunków branżowych w kraju i za granicą.