Bank Korei potwierdza, że rozważa wprowadzenie cyfrowej waluty centralnej (CBDC). 

Jak donosi The Korea Times, bank centralny Korei planuje wprowadzić cyfrową walutę centralną przed końcem czerwca 2018 roku.

Grupa zadaniowa analizuje możliwość wydania CBDC i tego, jak waluty cyfrowe będą miały wpływ na cały sektor finansowy w kraju od stycznia. Powiadomimy o aktualizacjach w tej sprawie do końca czerwca.

bitcoin, cryptocurrency

Instytucja podkreśla, że zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z cyfrowymi środkami rozliczeniowymi. W związku z tym, podejście do wprowadzenia CBDC będzie ostrożne i przemyślane. Mimo tego, niektórzy obawiają się, że szybkie wprowadzenie oficjalnej waluty cyfrowej może podważyć i zakłócić tradycyjny system finansowy.

Koreański bank w swoim oświadczeniu zaznacza, że analizuje możliwość zastosowania technologii blockchain w swoim pilotażowym programie bezgotówkowym, którego celem jest obniżenie kosztów o 1,1 procent.

Kwak Hyun-soo, analityk z Shinhan Investment Corp, uważa, że wolne od gotówki koreańskie społeczeństwo idealnie odnalazło się w nowej sytuacji.

Seul

Burmistrz Seulu, Park Won-soon, niedawno zaproponował wprowadzenie cyfrowej waluty w całym mieście S-monety, jako środka finansowania publicznych programów opieki społecznej i opłacania prywatnych wykonawców.

Park stwierdził:

Seul jest jednym z miast, które przewodzą czwartej rewolucji przemysłowej. Naturalne jest więc studiowanie i inwestowanie w nowe technologie, takie jak blockchain.

Koreański bank rozważa wprowadzenie cyfrowej waluty
5 (100%) 1 vote