Kościół katolicki prawdopodobnie nie jest pierwszą rzeczą, jaka kojarzy się ze słowem ,,blockchain”. Według uCatholic, wkrótce może się to zmienić. Kościół ma być kolejnym przystankiem w pędzącym do przodu, pociągu blockchain.

Głównym celem platformy jest zachęcanie i pomoc w integracji technologii blockchain z procesami kościoła katolickiego. Jeden z jej współzałożycieli, Brantly Millegan, wyjaśnił:

Wierzę, że technologia blockchain jest jedną z najważniejszych innowacji ostatnich dziesięciu lat, a kościół katolicki, jako największa na świecie organizacja globalna, ma wyjątkową możliwość skorzystania z niej.

Platforma nakreśliła również inne praktyczne zastosowania blockchain w samym kościele. Jedną z nich jest zapewnienie integracji finansowej, czy wykorzystanie kryptowalut do ułatwienia szybszych płatności międzynarodowych.
Przynależność do kościoła i branie udziału w chrztach, ślubach, pogrzebach, itp., wiąże się z przechowywaniem dokumentów administracyjnych. Blockchain mógłby w tym miejscu zapewnić wydajny i bezpieczny sposób przechowywania wrażliwych danych , umożliwiając wygodne śledzenie kościelnych zapisów.

Kościół katolicki wielokrotnie był bezpośrednim podmiotem skandalu. Podobnie jak Bitcoin, został oskarżony o pranie brudnych pieniędzy. Dzięki wyjątkowej przejrzystości blockchainu, dopuszczający się kradzieży księża, nie będą mieli się gdzie schować.

blockchain

Millegan podsumował:

Znaczna część kościoła nadal stara się nadrabiać zaległości w zakresie najnowszych technologii, takich jak strony internetowe, smartfony i media społecznościowe.

Musimy wykonać lepszą robotę, biorąc poważnie nowe, obiecujące technologie, zanim będziemy już w tyle. Wierzymy też, że technologia blockchain powinna znajdować się na samym szczycie listy.

Chociaż prawdą jest, że blockchain znajduje swoje miejsce w branżach takich jak finanse i zarządzanie łańcuchem dostaw, może być realną opcją dla wielu innych firm.  Czas pokaże, czy kościół katolicki dołączy do grona użytkowników łańcucha bloków.

Kościół katolicki następnym przystankiem dla blockchaina?
5 (100%) 1 vote[s]