Badania przeprowadzone przez ING Bank donoszą, że osiemnaście procent mieszkańców Turcji posiada kryptowaluty. To wysoki wynik, w porównaniu do Stanów Zjednoczonych, w których posiadaczy cyfrowych środków rozliczeniowych jest tylko osiem procent.

ING Bank, holenderska firma bankowo-finansowa z centralą w Amsterdamie, przeprowadziła ankietę w 15 krajach, na 14 828 uczestnikach. Planem badania było sprawdzenie popularności kryptowalut na świecie.

ing

Jessica Exton, badaczka behawiorystyczna w zespole ekonomii konsumenckiej ING, stwierdziła, że ​​około jedna trzecia mieszkańców Europy twierdzi, że Bitcoin jest przyszłością wydatków online. 32 procent respondentów uważa, że ​​kryptowaluta to przyszłość inwestowania . Kolejne 29 procent wskazało, że nigdy nie zainwestują w kryptowalutę.

Podczas gdy 30% uznaje waluty cyfrowe za bardziej ryzykowne niż akcje, pozostałe 70% ma odmienne zdanie. 46% respondentów postrzega akcje jako mniej ryzykowne niż kryptowaluty, a 24% twierdzi, że są równie ryzykowne.

To może być powód, dlaczego kryptowaluty wydają się mieć mniejsze predyspozycje na długoterminowe działania z zakresu finansów osobistych, takie jak otrzymywanie zapłaty lub oszczędzanie, niż jednorazowe transakcje. – napisano w raporcie.

ING Bank stwierdza, że ​​mniej niż połowa Europejczyków rozważa wykorzystanie zasobów cyfrowych jako środka płatniczego na kawę (23%), międzynarodowych zakupów internetowych (30%) lub opłat uniwersyteckich dla dzieci (20%).

Co ciekawe, większe udziały w niższych dochodach na głowę mieszkańca sugerują, że mogą rozważyć inwestowanie lub płacenie w kryptowalucie, stwierdził Exton.

Większość (53 procent) respondentów w Turcji twierdzi, że kryptowaluty są przyszłością finansów. Z tym stwierdzeniem zgodzili się mieszkańcy Rumuni (43 proc.). Tą samą opinię odnotowano u 31 procent Amerykanów, 25 procent Brytyjczyków, 18 procent Australijczyków i 17 procent Holendrów.

Prawie 20% Turków posiada kryptowaluty
5 (100%) 1 vote[s]