JP Morgan w swoim raporcie poinformował, że cyfrowe środki rozliczeniowe są ,,nowatorskim pomysłem” i nie jest prawdopodobne, by zniknęły nawet w przypadku zagrożenia anonimowości. 

JP Morgan, jeden z największych amerykańskich banków, wygenerował 8 lutego 2018 roku wewnętrzny raport na temat kryptowalut. Zgodnie z zawartymi w nim informacjami, kryptowaluty są nowatorskim efektem działania technologii blockchain. Obok tak pozytywnych opinii, da się wyczytać dalszy ciąg, który mówi o zatrważających wahaniach cenowych, które są wynikiem zawirowań w temacie nowoczesnych technologii.

Tak dwuznaczny wydźwięk raportu zdaje się równoważyć prezes JP Morgan, Jamie Dimon:

Podstawowa technologia dla CC [kryptowalut] może mieć największe zastosowanie w obszarach, w których obecne systemy płatności są powolne, na przykład przez granice, jako płatności, tokeny lub systemy finansowania innych innowacji Blockchain i Internetu, a także części podziemnej gospodarki.

W ubiegłym tygodniu JP Morgan był jednym z kilku banków w USA, które wprowadziły zakaz handlu kryptowalutami przy pomocy kart kredytowych.