W ostatnim czasie kryptowaluty stały się wyjątkowo popularne. To dzięki byciu częścią fabuły Coronation Street , znanej brytyjskiej opery mydlanej .

Jednym z czynników, które Bitcoin i inne kryptowaluty potrzebują do zwiększenia zainteresowania, jest poprawa świadomość opinii publicznej.  Podczas gdy istnieje mnóstwo stron,  forów społecznościowych i kanałów YouTube promujących wirtualne waluty, nic nie działa tak, jak filmy, telewizja i muzyka. 

Coronation Street

Coronation Street to najdłużej działającą opera mydlana w historii Wielkiej Brytanii. Jej początki sięgają 1960 roku. Serial składa się z ponad 9 500 odcinków.

Film przedstawia robotniczą dzielnicę i zawiera realistyczne historie. Przyciąga średnio 8 milionów widzów, co stanowi  jedną ósmą populacji całej Wielkiej Brytanii. 

Fabuła Coronation Street obejmuje życie Ryana Connera, byłego narkomana, hazardzisty, DJ-a. W niedawnym odcinku zaczął rozdawać swoje pieniądze z gier hazardowych. Pamięta jednak, że zainwestował 50 funtów w kryptowalutę zwaną Whipcoin dawno temu. On i jego przyjaciel sprawdzają monetę i odkrywają, że jego początkowa inwestycja jest warta 250 milionów funtów. Haczyk polega na tym, że nie pamięta swojego hasła. Inwestycja była warta setki milionów funtów, gdy moneta osiągnęła szczyt, ale od tego czasu się zawiesiła (jak większość rynku kryptowalut). Moneta obecnie praktycznie nie ma wartości.