Żaden element dzisiejszego świata nie może ustrzec się przed szyfrowaniem. Potęga gamingowa, jaką jest League of Legends, również doświadczyła ataku cyfrowego w postaci nielegalnego skryptu do kopania kryptowalut.

League of Legends to legendarna gra online, generująca ponad miliard dolarów rocznych przychodów dla Riot Games. Jeden z użytkowników powiadomił w ostatnim czasie twórców gry o wykryciu złośliwego skryptu. W wyniku działalności cyberprzestępczej, gracze kopali kryptowaluty, nie mając o tym pojęcia.

Osobą, która odkryła złośliwe oprogramowanie, był użytkownik platformy Reddit, Lestergonzaga. Odkryty przez niego skrypt wykorzystywany był do kopania faworyzowanej przez hakerów, kryptowaluty Monero.

Nielegalne wydobywanie kryptowalut wpływa na upośledzenie wydajności komputera, co da się odczuć podczas rozgrywki zaprawionych w bojach, graczy.

Lestergonzaga opublikował swoje wyniki w subreddicie gry. Inni gracze również zajęli stanowisko, zauważając, że każdy, kto używał klienta Garena +, został zainfekowany przez złośliwe oprogramowanie Coinhive .

Sprawa szkodliwego oprogramowania trafiła ostatecznie na stronę League of Legends Philippines na Facebooku. W grze pojawiła się oficjalna odpowiedź:

W dniu 9 lipca o godz. 14.26 GMT + 8 nastąpiła nieautoryzowana modyfikacja lobby klienta League of Legends PH, w którym wstawiono kod JavaScript. Ten kod wykonuje eksplorację blockchain na zagrożonych komputerach, która zużywa zasoby procesora z tych komputerów. Oprócz zwiększonego wykorzystania procesora, szczegółowa analiza przeprowadzona przez naszych inżynierów bezpieczeństwa dowiodła, że ​​nie ma to żadnego innego wpływu na komputery, na których występuje problem.

Dodano:

11 lipca, o 16:15 czasu GMT + 8, nasi inżynierowie bezpieczeństwa usunęli ten kod javascript i upewnili się, że wszyscy użytkownicy, w tym ci, którzy byli wcześniej dotknięci, nie będą już napotykać tego problemu.

Traktujemy kwestie bezpieczeństwa z najwyższym priorytetem i szczerze przepraszamy za ten incydent i za niedogodności, których doświadczyłeś.

League of Legends zainfekowane skryptem kryptowalutowym
5 (100%) 1 vote[s]