Ted-Jan Bloemen, kanadyjski łyżwiarz, stał się pierwszym na świecie zawodnikiem olimpijskim, który otrzymał zapłatę w cyfrowym środku rozliczeniowym. 

Zgodnie z doniesieniami CNN, utytuowany olimpijczyk podpisał roczną umowę ze sponsorem (g.social) i wyraził zgodę na współpracę z CEEK VR – twórcą rozszerzonej rzeczywistości. Założenia umowy są proste. W zamian za rekompensatę w postaci cyfrowych monet, Bloemen ma dokumentować i udostępniać swoją olimpijską przygodę na portalu on.sosp.

Jak wspomina agent Teda’Jana Bloemena, sportowiec stara się przekroczyć nową granicę finansowania, opartą na nowoczesnej formie płatności.

To naprawdę zupełnie nowa granica. To będzie ekscytujące zobaczyć, w jaki sposób kryptowaluta może działać w szczególności w firmie Ted-Jan, ale także jaki wpływ będzie to miało na branżę marketingu sportowego jako całości.

Dyrektor generalny CEEK, Mary Spio cieszy się z obecności nowego członka załogi. W swoim wystąpieniu wyjaśnia:

Wsparcie Bloemena dla najnowszych technologii odzwierciedla jego skłonność do przekraczania granic. Wierzymy, że wirtualna rzeczywistość jest nie tylko świetna dla naszych odbiorców (Ceekers), ale ostatecznie zostanie wykorzystana do szkolenia i maksymalizacji wydajności i potencjału gracza.

Sam Bloemen wyraża zadowolenie z zapisywania się w historii, jako pierwszy olimpijczyk, przyjmujący wynagrodzenie w nowoczesnym środku rozliczeniowym. Czy taka forma finansowania zawodników sprawdzi się? O tym przekonamy się być może już wkrótce.