Ripple ogłosiło, że rozpoczyna współpracę z Madonną, zbierając fundusze na sieroty i biedne dzieci w Afryce w Malawi.

Z okazji swoich 60 urodzin, popularna gwiazda pop ogłosiła zbiórkę funduszy na biedne dzieci. Informację o fundraisingu przekazała przy pomocy mediów społecznościowych.

Kampania zaplanowana jest na miesiąc. Rozpoczęła się 30 lipca i potrwa do 3q sierpnia 2018 roku. Celem zbiórki będzie fundusz non-profit. Madonna stworzyła Raising Malawi w 2006 roku, by poradzić sobie z ubóstwem i trudnościami życia codziennego dzieci zamieszkujących śródlądową Afrykę.

Każdy podniesiony dolar zostanie przekazany bezpośrednio do szkół, mundurowych i opieki zdrowotnej. Dzięki hojnemu zaangażowaniu w tę organizację, Ripple dopasuje każdego dolara przekazanego na tę kampanię. – Madonna

Madonna dodała, że ​​fundraiser skorzysta z narzędzi charytatywnych na Facebooku. Oznacza to, że opłaty manipulacyjne nie będą pobierane. ​​100 procent zebranych funduszy trafi do potrzebujących.

Jesteśmy zaszczyceni, mogąc być częścią niesamowitej pracy Raising Malawi z niektórymi z najbardziej zaniedbanych dzieci na świecie i jesteśmy wdzięczni naszym inwestorom z Sound Ventures za przedstawienie nam i tej ważnej sprawy. – Ripple

To nie pierwszy raz, kiedy firma zajmująca się płatnościami przekazała pieniądze na cele charytatywne. W maju aktor i inwestor techniczny Ashton Kutcher dokonał niespodziewanej darowizny na rzecz Ellen DeGeneres „The Ellen DeGeneres Wildlife Fund. W imieniu firmy Ripple przekazano  jej 4 miliony USD w XRP .

W marcu firma przekazała 29 milionów dolarów XRP na finansowanie szkół publicznych. Wypełniając prośby nauczycieli na stronie DonorsChoose.org, pieniądze trafiły na materiały klasowe dla ponad 28 000 nauczycieli szkół publicznych we wszystkich 50 stanach.