Mastercard ogłosiło, że jest gotowe na wykorzystanie kryptowalut w przyszłości. Jak podaje Financial Times, jedynym warunkiem jest użycie cyfrowej waluty banku centralnego.

Popularna firma wydająca karty płatnicze poinformowała, że chętnie podejmie współpracę z oficjalnymi kryptowalutami wydanymi przez bank centralny. W komunikacje dodała, że wszystkie inne kryptowaluty, nie mają dla niej żadnej wartości i są uznawane za ,,śmieci”.

mastercard

Ari Sarkaa, współwłaściciel azjatyckiego Mastercard, powiedział, że jego przedsiębiorstwo jest otwarte na rynek nowoczesnych technologii i pod pewnymi warunkami, podejmie współpracę:

Jeśli rządy chcą stworzyć krajową walutę cyfrową, z radością przyjrzymy się tym w bardziej korzystny sposób [w porównaniu z istniejącymi kryptowalutami].

Anglia, Kanada Chiny, Rosja, Indie, Dubaj, czy Estonia to lokalizacje, które od dawna pracują na rządowymi badania kryptowalut. Wenezuela to pierwszy i jedyny kraj, który wyszedł przed szeregi  i – ku wielkiej krytyce – uruchomił narodową kryptowalutę.

Dyrektor generalny Mastercard, Ajay Banga:

Jeśli rząd tworzy cyfrową walutę, znajdziemy sposób, aby być w grze. Dostarczymy tory do przenoszenia waluty z klienta do sprzedawcy. Wymuszone przez rząd waluty cyfrowe są interesujące. Nieprzedmiotowa waluta to śmieci.

mastercard

Kilkanaście dni temu, Visa i Mastercard stały się ofiarami krytyki ze względu na zmianę rodzaju transakcji kryptowalutowych z opcji ,,zakupów”, na ,,zaliczki gotówkowe”. Przedsiębiorcy używający swoich kart byli obciążeni dodatkowymi, 5-procentowymi odsetkami. Procentem dodanym jako zaliczki gotówkowe, mieli zostać obciążeni również handlowcy w momencie przyjmowania transakcji.  W niektórych przypadkach, zsumowane odsetki mogłyby osiągnąć nawet 20 procent.

Odważne deklaracje Mastercard mogą ośmielić rządy do realnego uruchomienia narodowych kryptowalut. Wydaje się, że tylko czas oddziela cyfrową technologię od wkroczenia na pełne wody rynków finansowych.

Mastercard ogłasza gotowość do wykorzystania kryptowalut
5 (100%) 2 votes