Technologia blockchain jest coraz popularniejsza. Mastercard zdaje się to zauważać i planuje wykorzystać innowacyjną sieć do rozwiązania problemów związanych z oszustwami. 

Blockchain został ogłoszony jako główna rewolucja dla sektora finansowego. Mastercard ma nadzieję na wykorzystanie postępu technologiczny do swoich planów. Mając do dyspozycji blisko trzydzieści patentów blockchain , wydawca karty może eksplorować różne gałęzie gospodarki.

W czasach, gdy oszustwa finansowe stają się coraz bardziej popularne, zastosowanie łańcuchów bloków może okazać się zbawienne.

Na razie wciąż nie ma pewności co do tego, w jaki sposób Mastercard zastosuje blockchain. Mastercard posiada patent na umieszczanie kart kredytowych na publicznym blockchainie. W związku z tym księga będzie służyła do sprawdzania i weryfikacji płatności. Nie wiadomo, czy nastąpi to przez zakodowanie informacji bezpośrednio czy za pomocą mediów pośredniczących.

Mastercard tworzy program, który umożliwia programistom generowanie nowych aplikacji blockchain.  Ekspert blockchain Job.com, Arran Stewart, twierdzi :

Firma Mastercard doceniła wartość branży turystycznej i zapewnia platformę, która pozwala wczasowiczom / osobom podróżującym w celach turystycznych i innym osobom, na zapoznanie się ze światem turystyki, w którym chcą prywatnie korzystać z szyfrowania blockchain.

Mastercard wykorzysta blockchain do walki z oszustwami
5 (100%) 1 vote