Meczet będący własnością tureckiej społeczności zamieszkującej Wielką Brytanię będzie pierwszym, który podczas Ramadanu zaakceptuje darowizny pod postacią kryptowalut. Pomysł budzi kontrowersje ze względu na niezgodność z Ankarą.

Shacklewell Lane Mosque w Hackney we wschodnim Londynie, znany również jako Masjid Ramadan, ogłosił działania w ramach Islamskiej Tradycji Zakat i Sadaqah – oferując darowizny tym, którzy są w potrzebie.

meczet

Shacklewell Lane, to jedyny meczet w Wielkiej Brytanii i jeden niewielu na całym świecie, który oficjalnie zaakceptował Bitcoin

Jak informują różne media, pomysł ten przyszedł od prezesa Combo Gurmit Singha, który zasugerował projekt przewodniczącemu meczetu, Erkinowi Guneyowi.

Guney wyjaśnił:

Wtedy zaczęła się rozmowa w meczecie. Wkrótce zdaliśmy sobie sprawę, że to stosunkowo niezbadana woda. […]

Za granicą było kilka meczetów, które ogłosiły, że zamierzają przyjąć krypto-walutę. Wygląda na to, że możemy być pierwsi w Wielkiej Brytanii.

Pod koniec ubiegłego roku, Bitcoinist poinformował, że w wyniku analiz rządowych ustalono, że Bitcoin i altcoiny są niezgodne z islamską tradycją i nie są odpowiednie dla muzułmanów.

wielka brytania

W odpowiedzi na prośbę cywilną, turecka dyrekcja ds. Religii, znana również jako Diyanet, powiedziała:

Kupowanie i sprzedawanie walut wirtualnych nie jest obecnie zgodne z religią, ponieważ ich wycena jest otwarta na spekulacje, można je łatwo wykorzystać w nielegalnych działaniach, takich jak pranie pieniędzy, i nie podlegają one kontroli i nadzorowi państwa.

Meczet w Wielkiej Brytanii przyjmie darowizny w kryptowalutach
5 (100%) 1 vote