Japońskie konsorcjum planuje uruchomić mobilną aplikację, umożliwiającą klientom natychmiastowe wykonywanie transakcji. MoneyTap ma oferować momentalne rozliczanie przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Program ma być zasilany blockchainem firmy Ripple. 

Zasięg aplikacji MoneyTap

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie Ripple, pierwszy raz w historii opracowano aplikację rozliczającą transakcje mobilne. Projekt ma zostać wprowadzony w Japonii i być wykorzystywany przez wiele krajowych banków.  SBI Net Sumishin Bank, Suruga Bank i Resona Bank mają uruchomić usługę jesienią 2018 roku. 

W skład japońskiego konsorcjum wchodzi 61 banków, które stanowią ponad 80% wszystkich instytucji finansowych w Japonii. Do tej pory, transakcje w większości Japonii, dokonywane były w dni robocze między godziną 8:30 a 15:30. W wyniku zastosowania technologii blockchain, operacji będzie można dokonywać przez całą dobę.

Obsługa MoneyTap

Korzystanie z MoneyTap ma być banalnie proste. Natychmiastowe przelewy będą obejmować płatności krajowe, do których klienci będą potrzebować konta bankowego, numeru telefonu, bądź kodu QR. Zastosowanie dużo niższych w porównaniu do klasycznej bankowości, opłat, ma zapewnić rozwiązaniu wielki sukces.

Jak zaznaczył dyrektor generalny SBI Ripple Asia, Takashi Okita:

Z dumą wykorzystujemy technologię blockchain firmy Ripple za pośrednictwem naszej nowej aplikacji mobilnej, MoneyTap, w celu ulepszenia infrastruktury płatności w Japonii. Wraz z zaufaniem, rzetelnością i zasięgiem konsorcjum bankowego, możemy usunąć problemy z płatnościami i stworzyć szybsze, bezpieczniejsze i bardziej wydajne transakcje krajowe dla naszych klientów.

Ripple od dawna stara się zdobywać przyjaciół wśród wysoko postawionych podmiotów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Ripple skupia się na pozyskiwaniu rozwiązań dla płatności transgranicznych z zastosowaniem własnych technologii xCurrent i xRapid.

Emi Yoshikawa, dyrektor do spraw spółek Joint Venture w Ripple zaznacza:

Wydanie mobilnej aplikacji MoneyTap pokazuje ciągłe zaangażowanie firmy Ripple w dostarczanie swoim partnerom w Azji i na świecie rozwiązań opartych na blockchain, które znacznie poprawiają podróż klientów. Z dumą zapewniamy tę technologię gotową do produkcji, która nie tylko poprawia jakość płatności międzynarodowych, ale także tworzy aplikacje dla infrastruktury płatności krajowych.

Trzeba przyznać, że Ripple nie zwalnia prędkości i ciągle zaskakuje pomysłowością. Wydaje się, że wprowadzenie innowacyjnej aplikacji, o której do tej pory można było tylko pomarzyć, ma szansę okazać się prawdziwą rewolucją.

Mobilna MoneyTap zrewolucjonizuje rynek natychmiastowych transakcji?
5 (100%) 2 votes