Monex, firma handlowa z siedzibą w Tokio, złożyła ofertę przejęcia zhakowanej kilka miesięcy temu giełdy Coincheck za kilka miliardów jenów. 

Z raportu Nikkei wynika, że japoński broker Monex jest zainteresowany nabyciem popularnej giełdy Coincheck – ofiary największego skoku cyberprzestępców w historii. Łupem złodziei padło 530 milionów dolarów.

coincheck

Jak poinformował Monex Group, oferta nie jest żartem:

To prawda, że ​​rozważaliśmy przejęcie firmy kryptowalutowej, o której wspominaliśmy w raporcie, ale jeszcze nie podjęliśmy żadnej decyzji – czytamy w oświadczeniu

Monex dąży do tego, by uzyskać większy pakiet udziałów w zarządzie Coincheck. Dzięki współpracy z popularną giełdą, oferta Monex zostanie poszerzona o nowej klasy aktywa. Według Nikkei, oferta została już złożona, a transakcja zostanie potwierdzona już w tym tygodniu.

Po ataku hakerskim, Coincheck znalazł się pod lupą japońskiej Agencji Usług Finansowych, która zdecydowała o nakazie zwiększenia bezpieczeństwa i wdrożenia środków przeciwdziałających praniu pieniędzy. Coincheck zapowiedział, że zwróci wszystkie 523 miliony żetonów NEM, które zostały skradzione z rachunków klientów. 

Żeby mogło dość do transakcji, Monex i Coincheck będą potrzebować zgody akcjonariuszy i nadzoru finansowego Japonii (FSA).

Yosuke Otsuka, coincheck
Yosuke Otsuka

Jeżeli Monex uzyska większość udziałów w Coincheck, mianuje nowego prezesa i członków kierownictwa. Oczekuje się, że założyciel i prezes Coincheck, Koichiro Wada i dyrektor operacyjny, Yosuke Otsuka, ustąpią miejsca nowym członkom.

Od dawna wiadome jest, że Monex szuka okazji do wejścia do branży kryptowalutowej. Poprzez przejęcie Coincheck, Monex Group zyska możliwość bezpośredniego dołączenia do rynku i skorzystać z gotowej już, bazy klientów.

Grupa Monex potwierdziła, że w obecnej chwili prowadzi rozmowy z Coincheck. Szczegółowej analizie podlegają umowy transakcyjne. Ostateczna decyzja została już prawdopodobnie podjęta, a jej skutki zostaną już wkrótce ujawnione.

Monex dąży do przejęcia Coincheck
5 (100%) 1 vote