Popularność kryptowalut stale rośnie – coraz większej ilości osób zależy na ich zdobyciu, a sposobów na to jest kilka. Pierwszym z nich jest wykopywanie, co jednak obecnie nie opłaca się wcale. Kolejne dwa to giełda kryptowalut oraz kantor BTC. Tam wybrane kryptowaluty można kupić zdecydowanie najszybciej.

Kantory Bitcoina umożliwiają zarówno sprzedaż, jak i zakup kryptowalut. Funkcjonują one bardzo podobnie do tradycyjnych kantorów walut fiat. Mamy więc kurs sprzedaży, po którym można kupować konkretne kryptowaluty oraz kurs kupna, po którym można je sprzedać. Kantory różnią się od giełdy tym, że z drugiej strony znajduje się operator kantoru, a nie inny użytkownik.

Kantory kryptowalut funkcjonują oczywiście online i każdy użytkownik może mieć do nich dostęp. Warto z nich korzystać przede wszystkim wtedy, kiedy zależy nam na czasie i w ciągu kilkunastu minut chcemy zakupić określoną ilość danej kryptowaluty. W Polsce mamy dostęp do wszystkich zagranicznych kantorów handlujących kryptowalutami. Często rejestrowane są one za granicą tylko dlatego, aby uniknąć zbędnych kosztów w naszym kraju. Mamy prawo jednak legalnie z nich korzystać.

Kantor Coinroom

Jakie są najpopularniejsze kantory kryptowalut w Polsce?

  • Bitpayo.com – to zdecydowanie kantor najtańszy. Jego wadą jest jednak to, że można w nim jedynie kupować kryptowaluty, a nie można żadnej z nich sprzedać.
  • Coinroom.com – to drugi w kolejności najtańszych, a więc najbardziej popularnych kantorów w Polsce. Jako jedyny w Polsce kantor oferuje aż pięć walut cyfrowych. Ten prężnie rozwijający się kantor oferuje zarówno sprzedaż, jak i zakup walut.
  • Kolejnym wariantem jest Inpay.pl – jeden z najstarszych na rynku. Oferuje on sprzedaż i kupno waluty.
  • Cryptoins.com – to starszy kantor, który cieszy się sporą popularnością z uwagi na niskie ceny jakie oferuje. W kantorze tym można zarówno kupić, jak i sprzedać wirtualne waluty.
  • 4coins.pl – również bardzo popularny kantor kryptowalut. Oferuje sprzedaż i skup walut, jednakże jego klienci często wskazują, że transakcje są na siłę wstrzymywane na dłuższy czas.

Naturalnie funkcjonujące w powyższych kantorach ceny kryptowalut bardzo szybko się zmieniają, bo nawet co kilka sekund. Trudno jest więc jednoznacznie wskazać kantor, który będzie najtańszy. Dla wielu użytkowników nie jest istotny jedynie oferowany kurs, ale także interfejs strony internetowej, czy też obsługa klienta. Często liczy się bowiem szybka i sprawna obsługa, kiedy klientowi zależy na szybkim transferze zakupionej kryptowaluty.