MUFG, czwarty pod względem wielkości i największy japoński bank, planuje rozpocząć testy własnej kryptowaluty już w przyszłym roku.

Jak wynika z raportu HK, Mitsubishi UFJ Financial Group ma w planach wprowadzenie testów MUFG – własnej kryptowaluty w różnych rejonach Japonii. Jak podają źródła, projektem zostanie objętych ponad 100 000 posiadaczy kont bankowych MUFG, którzy wypełniając wniosek, wyrażą chęć dołączenia do testu.

Osoby, które wezmą udział w przedsięwzięciu, będą zobligowani do zainstalowania aplikacji na swoich smartfonach. To dzięki niej depozyty zostaną zamienione na cyfrową walutę. Jedna moneta MUFG będzie odpowiadać jednemu japońskiemu jenowi. Z kryptowalut będzie można korzystać w restauracjach i sklepach. Możliwe będzie również przeniesienie waluty na konta innych uczestników.

Na początku roku opublikowano post, zgodnie z którym japoński bank miał wprowadzić własną kryptowalutę do marca. Częścią przedsięwzięcia miałoby być także utworzenie giełdy kryptowalutowej.

Podczas gdy większe kryptowaluty tworzone przez banki byłyby szerzej dostępne i anonimowe (przynajmniej relatywnie), wymagałyby one również surowszych regulacji. Przyjęcie przez banki może również zrewolucjonizować bankowość, wykorzystując metodologię blockchain na większą skalę.

Z drugiej strony, wiele banków obawia się i krytykuje kryptowaluty, a to uniemożliwia dostęp do technologii blockchain.

Banki, które chcą eksperymentować z kryptowalutą, często decydują się na tworzenie własnych, a nie transakcje bezpośrednio z istniejącymi walutami. – Medium Post

Największy japoński bank planuje testy własnej kryptowaluty w przyszłym roku
5 (100%) 1 vote