OneCoin nie daje o sobie zapomnieć. W zeszłym miesiącu udowodniono, że holenderski nauczyciel zmuszał studentów do inwestycji. 

Oszustwo, jakiego dopuściło się OneCoin, spowodowało, że ogromna liczba inwestorów stała się ofiarą. Dziesiątki tysięcy ludzi straciło swoje pieniądze. Załamanie piramidy finansowej OneCoin można było przewidzieć. Niestety, znalazło się zbyt wielu inwestorów, którzy  – mimo ostrzeżeń – liczyli na szybki i bezpieczny zarobek.

Zanim doszło do upadku OneCoin, setki ludzi promowało jego sprzedaż na całym świecie. Ambasadorzy OneCoin próbowali przekonywać inwestorów do zakupów pakietów inwestycyjnych i zarobienia dobrych pieniędzy. Jednym z nich okazal się być nauczyciel z Rotterdamu.

Konsekwencją jego działań było dyscyplinarne zwolnienie. Zanim jednak do tego doszło, do zakupów zostało nakłonionych kilka ofiar.

onecoin

Uczniowie złożyli oficjalną skargę do władz szkoły, twierdząc, że nauczyciel zmusił ich do zakupu pakietów OneCoin. Jak się okazało, nauczyciel straszył ich złymi ocenami, co wskazuje na wyraźną desperację.

Oceń