Niemcy otrzymały swój pierwszy w historii bankomat Bitcoin (BTM). Instalacji dokonano po przełomowym prawnym orzeczeniu sądu. Są wątpliwości, jak długo bankomat zostanie na swoim miejscu. 

Jak donoszą źródła, właściciel kasyna w Monachium zdecydował się na import BTM z Austrii po tym, jak niemiecki sąd orzekł, że transakcja kryptowalutowa nie podlega obowiązkowemu licencjonowaniu.

Wcześniej, osoby chcące prowadzić działalność związaną z BTM musiały uzyskać zezwolenie od organu nadzoru finansowego BaFin. Ignorowanie tego obowiązku stanowiło przestępstwo.

Sytuacja zmieniła się w zeszłym miesiącu, kiedy berliński Kammergericht obalił autorytet BaFin. Zdecydował, że Bitcoin i inne kryptowaluty nie są „pieniędzmi”.

Wyrok ten skłonił Monte24 Casino i Video Store do ustanowienia swojego BTM. Przeniesiono go przez granicę z Austrii, gdzie regulacje kryptowalutowe były dużo bardziej korzystne.

Ze względu na niepewny charakter decyzji Kammergericht dotyczącej długoterminowej zdolności podmiotów do obsługi BTM i innych usług wymiany kryptowalutowej, jego przyszłość jest już trudna do oszacowania.

Niemcy – pierwszy bankomat Bitcoin już jest!
5 (100%) 1 vote[s]