NOAH planuje wykorzystać kryptowaluty do pomocy obywatelom krajów rozwijających się, pracujących za granicą. Plany obejmują Filipiny. 

Podstawą projektu NOAH jest wewnętrzna płatność na Filipinach dotycząca Filipińczyków pracujących w Japonii. Obecne przekazy są funkcjonują w ramach kosztownych usług przewodowych. Opłaty za przelewy wynoszą od 6 do 10 procent środków przekazywanych między krajami.

Redukcji kosztów dokonano poprzez konwersję środków wypłacanych w jenach japońskich na token NOAHCOIN (NOAH), który można przekazać za niewielkie, bądź zerowe środki.

Japonia wysyła rocznie trzy biliony jenów (około 27 miliardów dolarów) do swoich domów. Światowy Bank oszacował, że globalny rynek przekazów pieniężnych obejmuje 596 miliardów dolarów. Kwota ta ma wzrosnąć do 616 miliardów dolarów w 2018 roku.

Przekazy za pośrednictwem NOAHCOIN i NOAH mogą stanowić podstawę nowej infrastruktury usług finansowych na Filipinach. Ponad 70% Filipińczyków nie ma dostępu do rachunku bankowego, a tylko 3% z nich korzysta z kart debetowych. To dlatego nowoczesna infrastruktura jest tak ważna dla prawidłowego rozwoju sektora finansów kraju.

Przez brak banków, Filipińczycy nie mogą uzyskać pożyczek, kredytów hipotecznych, zakładać własnych działalności gospodarczych, chronić oszczędności, czy przeprowadzać transakcji online. Oznacza to, że pieniądze mieszkańców w łatwy sposób mogą zostać zagubione. Projekt NOAH ma w planach naprawić tę sytuację, tworząc infrastrukturę opartą na blockchain, do której każdy filipińczyk będzie miał dostęp za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

NOAH wykorzysta kryptowaluty do pomocy obywatelom krajów rozwijających się
5 (100%) 1 vote[s]