Nouriel Roubini, znany amerykański ekonomista przewiduje, że ostatnie dramatyczne spadki bitcoina, stanowią początek końca najpopularniejszej waluty świata.

Czy dzieło Satoshi Nakamoto to faktycznie największa w historii, bańka?

Pod koniec 2017 roku, kurs bitcoina poszybowała na pułap niemal 20 tysięcy dolarów. Obecny koszt zakupu jednej bitmonety, waha się w granicach 8,5 tysiąca dolarów, chwilami spadając nawet poniżej 6 tysięcy dolarów. Wg znanego ekonomisty, Nauriela Roubiniego, bitcoin to ,,bańka nad bańkami”.

Zgodnie z zapowiedziami Roubiniego, bitcoin ma już wkrótce osiągnąć wartość ,,zero”. Jak przewiduje jednak Amerykanin, nawet tak przerażające prognozy, nie zniechęcą inwestorów do zakupów bitmonet.

Nouriel Roubini nie jest jedynym, który snuje tak czarne wizje nad przyszłością cyfrowego pieniądza. Jego słowa potwierdza Goldman Sachs, dyrektor jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie. Zgodnie z przypuszczeniami mężczyzny, obecne straty bitcoina, to tylko początek. Wg Sachsa, inwestorzy powinni przygotować się na całkowitą utratę swoich środków.

Przyszłość bitcoina nie prezentuje się zbyt optymistycznie. Posiadacze środków od Satoshi Nakamoto, powinni – teraz bardziej niż dotychczas – przyglądać się wahaniom rynku. Kto wie – może to ostatnia chwila na pozbycie się niepewnej kryptowaluty?