Rząd w Tajlandii, planuje wprowadzić nowy, dziesięcioprocentowy podatek od zysków kapitałowych z inwestycji kryptowalutowych. Projekt, który ma został przegłosowany, obejmuje również dekret królewski, zgodnie z którym SEC zostanie upoważniona do regulowania cyfrowych środków rozliczeniowych.

Tajski Urząd Skarbowy będzie wnioskować o głosowanie nad wprowadzeniem dziesięcioprocentowego podatku od zysków od obrotu kryptowalutowego. W tej sprawie, zwrócił się do rządu z prośbą o zabranie głosu w sprawie nowelizacji kodeksu.

parlament tajski, tajlandia

Tamtejsza gazeta poinformowała, że podatek będzie częścią dekretu królewskiego, który umożliwi United States Securities and Exchange Commission, kontrolowanie i regulowanie rynku kryptowalutowego.

Kryptowaluty jako aktywa cyfrowe

Dekret zaklasyfikuje cyfrowe środki rozliczeniowe, nie jako walutę, ale jako aktywa cyfrowe. Paree Sucharitakul, sekretarz generalny SEC powiedział, że zgodnie z jego wiedzą, regulacje prawne powinny ustanowić pewne standardy funkcjonowania kryptowalut, a także pełnić odpowiedni nadzór.

Ramy regulacyjne obejmą kryptowaluty w kilku obszarach, w tym w ochronie inwestorów, oraz w jaki sposób kryptowaluty były czasami wykorzystywane jako medium do prania pieniędzy, unikania opodatkowania i schematów Ponziego. – powiedział Sucharitakul

Przewodniczący stowarzyszenia Fintech Association, Korn Chatikavanij, pełniący funkcję tajskiego ministra finansów do 2011 roku, zaznaczył, że jego organizacja jak najbardziej popiera propozycję Urzędu Skarbowego.

tajlandia, rząd, prawo

Zgadzam się z poglądem Ministerstwa Finansów, że pozwolę, by SEC była jedyną organizacją zarządzającą aktywami cyfrowymi, ponieważ już nadzoruje ona papiery wartościowe i ma głębokie zrozumienie aktywów cyfrowych.

Może się wydawać, że by uniknąć podatku, inwestorzy mogą starać się obracać środkami poza granicami Tajlandii. W wyniku takiego działania, muszą się jednak liczyć z odpowiedzialnością wynikającą z rygorystycznych przepisów dotyczących prania pieniędzy. Za ujawnienie przestępstwa, może grozić im surowa kara.

Dekret królewski ma zostać przyjęty do rozpatrzenia natychmiast i przewiduje się, że zostanie zaakceptowany i wprowadzony w życie do końca tego miesiąca.

Nowy podatek od kryptowalut w Tajlandii
5 (100%) 1 vote