Oficjalne konto Google na platformie społecznościowej Twitter, zostało złamane. Celem przestępców było promowanie oszustwa związanego z Bitcoinem.

Oficjalne konto G Suite, usługi w chmurze firmy Google, zostało zhakowane we wtorek.

Post, który pojawił się na koncie, informował, że Google przekazuje 10 000 BTC swoim obserwatorom. Ponadto stwierdził, że odtąd G Suite będzie otrzymywać płatności w kryptowalucie.

Szkodliwy post poprosił członków społeczności o wysłanie od 0,1 do 2 BTC na podany adres Bitcoin, obiecując, że w zamian otrzymają od 1 do 20 BTC.

Prawdopodobnie tweet pozostawał w kanale G Suite przez ponad 11 minut. Użytkownik, który zdążył zrobić zrzut ekranu postu, powiedział, że tweet zniknął kilka minut później.

Google nie ujawnił żadnej oficjalnej odpowiedzi pomimo prośby o komentarz.

Google nie jest pierwszą firmą, która padła ofiarą takich naruszeń.

Target, gigant handlu detalicznego w Stanach Zjednoczonych, miał wczoraj na swoim koncie Twittera nieprzyjemną sytuację. Firma potwierdziła, że ​​szkodliwy wpis o rzekomych darmowych Bitcoinach pozostawał na kanale przez ponad 30 minut.

Należy zauważyć, że tweet G Suite pojawił się kilka minut po tym, jak The Next Web został poinformowany przez Twittera, że ​​podejmuje kroki w celu zapobiegania naruszeniom związanym z kryptowalutą na platformie.

Twitter jest jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych i jest często wykorzystywany przez firmy blockchain i kryptowalut do komunikowania się z użytkownikami, klientami i społecznością. Był wielokrotnie wykorzystywany do przestępstw, których łupem padały duże pieniądze.

Oceń