Trzy najpopularniejsze cyfrowe waluty dramatycznie tracą na wartości. Giełdy notują spadki, a właściciele bitcoinów wpadają w panikę i wyprzedają środki. Czy jest to efekt zawirowania w kryptowalutowych regulacjach prawnych na całym świecie? 

Bitcoin, ethereum i ripple to cyfrowe waluty, stanowiące podstawę rynku kryptowalut na świecie. W ostatnich dniach, indeksy giełdowe bitmonet zarejestrowały bardzo duże spadki.

O ile niewielkie wahania kursów walut nikogo nie dziwią, o tyle dwucyfrowe obniżki wartości, dają do myślenia i napawają niepewnością na przyszłość.

Spadek bitcoina o 11%

We wtorek, 16 stycznia 2018 roku, kursy głównych kryptowalut (bitcoina, ethereum i ripple) zarejestrowały widoczne spadki. Bitcoin osiągnął wartość 12,106 dolarów (spadek o prawie 11 punktów procentowych w porównaniu do cen z poprzedniej sesji), ethereum kosztował 11,24,7 dolarów (spadek o 21%), natomiast za ripple trzeba zapłacić 1,41 dolara (zarejestrowany spadek o 23%).

Po ogromnym wzroście wartości w 2017 roku, początek roku 2018 nie prezentuje się dla rynku kryptowalut optymistycznie. Wpływ na giełdowe spadki miały doniesienia o zakazie handlu w Korei Południowej (które ostatecznie okazały się nie mieć pokrycia w rzeczywistości), a także napływające z całego świata informacje o blokowaniu przez banki transakcji z giełd kryptowalut, czy rygorystyczne regulacje prawne wprowadzone w Rosji.

Krajem, któremu szczególnie przyglądają się kontrahenci na całym świecie, jest Korea Południowa. To w wyniku rzekomego wprowadzenia zakazu handlu przez koreański rząd, giełdy zanotowały tak ogromne spadki.

Nie ma się co dziwić – to właśnie ten kraj stanowi główny punkt transakcyjny na kryptowalutowej mapie świata.