Już wkrótce dojdzie do przełomowej sprzedaży amerykańskiej nieruchomości. W South Burlington w stanie Vermont finalizowana jest transakcja, w której kupujący oferuje zapłatę w Ethereum. 

South Burlington, Dubaj i Kijów to trzy lokalizacje, będące częścią pilotażowego programu opartego na sprzedaży nieruchomości za pośrednictwem technologii blockchain. Firmą obsługującą transakcję jest Proppy Inc.

Proppy Inc., wykorzystuje sieć Ethereum do zawierania transakcji i rejestrowania różnorodnych kontraktów i dokumentów. Katherine Purcell 2 lutym tego roku, dokonała transakcji, w wyniku której Vermont stało się pierwszym stanem, dopuszczającym handel nieruchomościami za cyfrowe środki rozliczeniowe. 

Purcell w rozmowie z Inverse zaznaczyła, że trochę się obawia nadchodzącej transakcji, lecz przemawia przez nią głównie podekscytowanie:

Ten rodzaj technologii mnie ekscytuje. Jej możliwości szyfrowania są na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo aktów i innych dokumentów.

Wspomniana transakcja jest pierwszą w historii działalności Proppy w USA. Wcześniej, w październiku 2017 roku, założyciel Techcrunch, Michael Arrington (posiadający również udziały w Proppy), nabył zdalnie kijowski apartament.

W wyniku ICO tokena Proppy, zarobiono ponad 15 milionów dolarów. Obecna wartość tokena PRO, szacowana jest na około 1 dolar.

Specjaliści zaznaczają, że już wkrótce technologia blockchain na dobre zadomowi się na rynku nieruchomości. Pierwsza sprzedaż nieruchomości w ramach finansowania Bitcoinami, miała miejsce w Miami, gdy Iwan Pecheco zapłacił 17,741 BTC za warte 275 000$ mieszkanie.

Choć wiele osób nadal będzie unikać zawierania dużych transakcji kryptowalutowych, przyszłość kryptowalut na rynku nieruchomości zapowiada się naprawdę obiecująco.

Pierwsza sprzedaż nieruchomości finansowana w całości przez Ethereum
5 (100%) 1 vote