Jeden z kandydatów do Rady Miasta Taipei ujawnił wpływ darowizny na kampanię polityczną. Ku zaskoczeniu wszystkich, symboliczna kwota została przekazana w Bitcoinach i była pierwszą tego typu transakcją w Tajwanie. 

Lokalne media informują, że Hsiao Hsin-Chen, kandydat do Rady Miejskiej w Taipei  otrzymał darowiznę w Bitcoinach. Podobno był to pierwszy raz, kiedy kryptowaluta została wykorzystana do przekazania darowizny na cele polityczne.

tajwan

Warto zauważyć, że kwota darowizny, zgodnie z raportem, wyniosła 10 000 NT, czyli około 325 dolarów. Chociaż może wydawać się to niewielką sumą, stanowi ona maksymalną kwotę, jaką można legalnie przekazać darowizną na cele polityczne.

Mówiąc w tej sprawie, Hsiao powiedział:

Akceptowanie Bitcoinów jako darowizny na cele polityczne jest bardzo symboliczne.

Polityk ogłosił w sierpniu, że będzie akceptował darowizny kryptowalut w swojej kampanii wyborczej. Hsiao Hsin-Chen ma chce promować innowacje technologiczne, a także ujawniać nieuczciwe, praktyki finansowe w istniejących systemach politycznych na Tajwanie.

taipei

Jakiś czas temu Live Bitcoin Newspoinformowało, że Tajwan zamierza wprowadzić nową platformę kryptowalut do listopada 2018 roku. Taki krok miałby zapobiegać praniu brudnych pieniędzy (AML).

Pierwsza w historii darowizna kryptowalut na cele kampanii wyborczej
5 (100%) 1 vote[s]