Playboy Enterprises, znana amerykańska korporacja, zajmująca się branżą rozrywkową dla dorosłych, poinformowała, że już wkrótce zacznie przyjmować kryptowaluty w zamian za oferowane produkty.

Popularne na świecie dzieło Hugh Haffnera, pracuje nad opracowaniem internetowego portfela płatności, za którego pośrednictwem klienci firmy będą mogli płacić za oferowane przez Playboya, treści i gry online.

Decyzja o zaakceptowaniu kryptowalut jest konsekwencją zmieniającego się świata nowoczesnych technologii i rosnącej liczby użytkowników stosujących cyfrowe środki rozliczeniowe, jako formę zapłaty.

Reena Patel, dyrektor do spraw handlowych i szef działu operacyjnego w Playboy Enterprises oświadczyła, że decyzja korporacji jest odpowiedzią na boom kryptowalutowy:

Ponieważ popularność alternatywnych metod płatności wciąż rośnie na całym świecie, wraz z zasięgiem platform cyfrowych Playboya, uważamy, że ważne jest, aby dać naszym 100 milionom miesięcznych konsumentów większą elastyczność płatności.

Ta innowacja daje szansę milionom ludzi, którzy lubią nasze treści, a także tym, którzy w przyszłości będą uczestniczyć w naszych grach casualowych platformach AR i VR. Oferujemy więcej możliwości wyboru w odniesieniu do płatności, a w przypadku VIT – możliwość otrzymania nagrody za Angażowanie w oferty Playboy.

Portfeli płatności online, które akceptują krypowaluty, jako formę zapłaty, jest w sieci bardzo wiele. Wśród nich znajduje się Vitor Industry Token (VIT), będący zdecentralizowaną platformą blockchain, zarabiającą na filmach dla dorosłych, przy jednoczesnym nagradzaniu użytkowników za współpracę. VIT chce być alternatywą dla witryn stosujących reklamy w zamian za oglądanie darmowych filmów porno.

Dzięki powiązaniu z VIT, odwiedzający strony będą mogli zbierać tokeny w celu oglądania oryginalnych treści Playboy TV. Wśród planów na przyszłość, Playbot Enterprises zakłada stworzenie kryptowlauty zintegrowanej z grami, AR i VR.

Pierwotnym celem w głównym nurcie i rozrywce dla dorosłych było to, że ludzie płacili za treści, które spożywają; niezależnie od subskrypcji czy pay-per-view. Wraz ze wzrostem popularności witryn „tubowych” nastąpiło przesunięcie w stronę oglądania w trybie swobodnym [bezpłatnym]. Chociaż darmowe treści były z pewnością pożądane, czy nie byłoby lepiej, gdybyś mógł za to zapłacić?  – Token Vice Industry