Poloniex, jedna z najstarszych giełd kryptowalut na rynku, zainicjowała ostatnio proces zamykania marży kryptowalutowych i pożyczek dla użytkowników z USA.

W oficjalnym komunikacie wydanym 4 października, zespół Poloniex stwierdził :

Pod koniec roku podejmujemy działania mające na celu usunięcie naszych marż i produktów kredytowych dla klientów z USA. Zmiany te są częścią naszego ciągłego zobowiązania się do zapewnienia, że ​​Poloniex będzie przestrzegać wymogów prawnych w każdej jurysdykcji.

bitcoin

W tym tygodniu Circle stwierdził, że podstawową wizją Poloniex jest profesjonalizacja i poprawa działania giełdy  pod względem bezpieczeństwa, zgodności i wydajności. W ramach tej inicjatywy firma zdecydowała się na zamknięcie transakcji na rynku depozytów zabezpieczających i wycofanie kilku tokenów.

W ramach naszych starań na rzecz ciągłej profesjonalizacji i ulepszania Poloniex, usuwamy z rynku kilka aktywów i podejmujemy kroki w celu usunięcia naszych marż i produktów kredytowych dla klientów z USA – powiedział zespół Circle.

Możliwe, że zamknięcie 1Broker, popularnej giełdy kryptowalutowej, przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Federalne Biuro Śledcze (FBI) za nielegalną dystrybucję papierów wartościowych doprowadziły giełdy w USA do większej ostrożności w ich podejściu do wspierania kryptowalut.

giełda

Aby zapobiec konfliktom z władzami, giełdy kryptowalutowe zaczęły wdrażać systemy Know Your Customer (KYC) i przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy (AML), aktywnie współpracując z rządami.

Kilku użytkowników Poloniex zareagowało pozytywnie na podejście Koła, ponieważ pozwoliłoby to ugruntować swoją pozycję na rynku amerykańskim jako jednej z niewielu w pełni zgodnych platform transakcyjnych.

Użytkownicy obawiają się, że Poloniex przestanie być silną giełdą, obsługującą szeroką gamę kryptowalut i tokenów.