Jedna z największych południowokoreańskich film telekomunikacyjnych, KT Corporation, wprowadziła własną sieć blockchain, mająca na celu zastosowanie innowacyjnej technologii w obszarach obejmujących weryfikację tożsamości, roaming danych i handel energią.

Jak wynika z raportu CoinDesk Korea, KT Corporation ujawniło swój blockchain, oferując przepustowość 2500 transakcji na sekundę (TPS) dzięki integracji z istniejącą szybką siecią handlową. Firma twierdzi, że może zwiększyć tę liczbę do 10 000 TPS do końca roku, a nawet do 100 000 TPS do 2019 roku.

KT Corporation ogłosiło, że chce wykorzystać technologię blockchain do uwierzytelniania tożsamości użytkowników w celu usprawnienia międzynarodowych usług roamingowych. Owa funkcja dawałaby szansę na bezpieczną wymianę informacji między globalnymi partnerami rozproszonej sieci.

W pierwszej kolejności, telco powiedział, że będzie współpracować z China Mobile i japońskim operatorem telefonii komórkowej, NTT DoCoMo, aby rozpocząć eksplorację technologii w roamingu międzynarodowym w ciągu roku.

Oczekuje się, że KT Network Blockchain będzie odgrywać istotną rolę w handlu energią w drugiej połowie roku.

Ogłoszona dziś informacja jest częścią ogłoszonego w kwietniu planu dotyczącego wykorzystania nowego telekomunikacyjnego systemu zintegrowanego z rozwiązaniami bezpieczeństwa blockchain w ramach projektu infrastruktury cyfrowej o nazwie „Future Internet”.

Południowokoreański gigant telekomunikacyjny zbudował swój własny blockchain
5 (100%) 1 vote[s]