W zeszłą niedzielę w Afryce Południowej doszło do porwania 13-letniego chłopca. Porywacze zarządali okupu w wysokości 120 tysięcy dolarów w Bitcoinach.

Dla rodzica nie ma większego dramatu, niż porwanie własnego dziecka i przetrzymywanie go w celu uzyskania okupu. Bardzo często tego rodzaju przestępstwa kończą się tragedią. Tym razem los okazał się być łaskawy i13-latek wrócił do domu cały i zdrowy.

Katlego Marite to 13-letni chłopiec zamieszkujący Mpumalangę w Afryce Południowej. W zeszłą niedzielę na pobliskim placu zabaw, grał z przyjaciółmi w piłkę. Nagle podjechał samochód z trzema mężczyznami. Doszło do porwania. Kilka minut później, rodzice Katlego otrzymali żądanie okupu 15 Bitcoinów (120 tysięcy dolarów).

Termin zapłacenia okupu porywacze wyznaczyli na 1 Bitcoina do 21 maja, a pozostałe 14 do 27 maja. Przestępcy zapowiedzieli, że jeżeli nie otrzymają zapłaty, zabiją Katlego.

Policja zatrzymała trzech mężczyzn. Do tej pory nie wyjaśniono, czy aresztowane osoby są odpowiedziane za porwanie. Do ich zatrzymania doszło na podstawie rozpoznania samochodu, który brał udział w porwaniu.

To, co czyni to porwanie wyjątkowym, to fakt, że rodzice chłopca to ubodzy ludzie, który do tej pory nie mieli pojęcia o tym, czym są kryptowaluty.

porwanie, porywacze

Na szczęście męka rodziców już się skończyła. W czwartek policja ogłosiła, że znalazła Katlego Marite. Chłopiec żyje i ma się dobrze.

Rzecznik policji, brygadier Leonard Hlathi, skomentował:

Połączone wysiłki policji i społeczności opłaciły się, gdy Marite został uznany za bezpiecznego i zdrowego. Okoliczności, w których został znaleziony, są przedmiotem śledztwa.

Policja nie powiedziała, czy okup w postaci Bitcoinów został zapłacony. Nie ujawniono też żadnych dalszych szczegółów dotyczących przestępstwa.

Nie trzeba dodawać, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy porywacz zażądał okupu Bitcoinami. Dyrektor zarządzający giełdą kryptowalut, Pavel Lerner, został uprowadzony w grudniu zeszłego roku w Kijowie. Uwolniono go dopiero po zapłaceniu 1 milionowego okupu w Bitcoinach.

Porywacze zażądali Bitcoinów za porwanego 13-latka
5 (100%) 1 vote