10,720-metrowa posiadłość zlokalizowana obok Manhattan’s Riverside Park jest dostępna na rynku za 15,9 miliona dolarów. Kupujący jest otwarty na przyjmowanie należności w gotówce, bądź Bitcoinach.

Roy Niederhoffer umieścił ofertę sprzedaży rezydencji o powierzchni 10,720 stóp. Cena nieruchomości została ustalona na  15,9 miliona dolarów.

Nieruchomość z widokiem na rzekę Hudson i New Jerseyznajduje się w pobliżu Riverside Park na Manhattanie. Sześciopiętrowa rezydencja to „Niederhoffer”, „podziwiana od dziesięcioleci jako jeden z największych domów w Nowym Jorku.

Płacenie kryptowalutami za nieruchomości zaczyna być coraz bardziej powszechne. Latem tego roku,  XVI-wieczna rzymska rezydencja, której cena została ustalona na 42 miliony dolarów, została wystawiona na sprzedać. Kupujący miał możliwość dokonania zakupu za pomocą waluty fiat lub kryptowaluty. Pod koniec lipca sprzedający rezydencję w mieście Highland Park w Teksasie również byli otwarci na przyjęcie należności w Bitcoinach. 

Niektórzy, jak Neeraj Agarwal z Coin Center, twierdzą, że wirtualne waluty są dobrym narzędziem dla transakcji na rynku nieruchomości, ponieważ ludzie mogą wykorzystywać je do wysyłania dużych kwot pieniędzy bez płacenia powizjit i utrzymywania kontaktów z pośrednikami.

riverside park

Realtor Stephan Burke, który pośredniczył w kilku transakcjach sprzedaży nieruchomości w Bitcoin, szacuje, że waluty cyfrowe będą stanowiły 20-30% sprzedaży w branży w ciągu pięciu lat.

Według Burke’a kupujący i sprzedający używający Bitcoin to inteligentni ludzie, którzy widzą przyszłość, odkąd „koncentrują się na tym świecie nieuchwytności”.

Oceń